پشتیبانی Exchange Server

مانند تمامی سرویس‌های شبکه Exchange Server نیز نیاز به پشتیبانی دارد. مشکلات نرم افزاری در Exchange Server بسیار کم می‌باشد و هر چه نسخه‌های جدیدتری عرضه می‌شود معمولاً پیچیدگی از سمت کاربر کمتر می‌شود و کاربری آن راحت تر می‌شود...

مواردی مانند:

- نگرانی از بابت عدم ارسال و دریافت ایمیل
- دریافت اسپم فراوان
- اسپم شدن ایمیل های ارسالی
- از دست دادن اطلاعات
- ورود ویروس از طریق ایمیل سرور
- تنظیم دسترسی‌ها جهت اتصال از بیرون

باعث نگرانی کارفرما می شود که می‌بایست با برنامه مدون موارد مورد نیاز چک و در صورت نیاز تغییرات لازم اعمال گردد.
تیم فنی پردیس میل علاوه بر نصب و راه اندازی ایمیل سرور، بحث پشتیبانی ایمیل سرور را نیز پوشش داده است. مشتریانی که دارای ایمیل سرور می‌باشند و نیاز به خدمات پشتییانی ایمیل سرور دارند می‌توانند از سرویس های این شرکت استفاده نمایند.
پشتیبانی عمدتاً به صورت ریموتی انجام می‌شود اما در صورت نیاز، مراجعه حضوری توسط کارشناس مربوطه نیز انجام خواهد شد.


پردیس میل

ایمیل سرور داخلی

با نصب یکی از سرویس های ارسال و دریافت کننده ایمیل در داخل شبکه، شما دارای یک ایمیل سرور داخلی شده‌اید. اما چرا باید ایمیل سرور را در داخل سازمان خود راه اندازی کنیم؟

  • سرعت ارسال و دریافت ایمیل در ایمیل سرورهای داخلی به مراتب بیشتر از وب میل‌ها می‌باشد، علت این است که وب میل‌ها معمولاً بین چند سازمان مشترک می‌باشد.
  • در ایمیل سرورهای داخلی محدودیت وجود ندارد، به این صورت که از نظر تعداد اکانتها به هر تعدادی که نیاز باشد می‌توانید آدرس ایمیل ایجاد نمایید. همچنین از لحاظ هم میل باکس ها نیز می‌توانید با افزایش ظرفیت هارددیسک سرور تا هر میزانی که نیاز دارید فضا ایجاد کنید.
  • اولین و مهم‌ترین دلیل راه اندازی ایمیل سرور در داخل سازمان بحث امنیت ایمیل‌ها می‌باشد. وقتی سرور ایمیل ما در خارج سازمان در یک شرکت دیگر نگهداری می‌شود، میزان دسترسی آن شرکت از ما نیز بیشتر می‌باشد، یعنی در هر لحظه به کل ایمیل‌های ارسال و دریافت شده دسترسی کامل دارند.
  • در وب میل‌ها معمولاً محدودیت در تعداد ارسال وجود دارد، اما از طریق ایمیل سرور داخلی می‌توانید به تعداد مخاطب‌های چند هزار نفر نیز ارسال ایمیل کنید.
  • وب میل ها قابلیت‌های مهم ایمیل سرورهای داخلی نظیر Calendar را ندارند.

ایمیل سرور خارجی

امکان راه اندازی ایمیل سرور هم در شبکه داخلی سازمان و هم در سرورهای خارجی وجود دارد.
شرکت‌هایی هستند که با دریافت هزینه به صورت سالیانه، سرویس ایمیل سرور را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. اصطلاحا به این دسته از ایمیل سرورها وب‌میل گفته می‌شود.
از ویژگی‌های این ایمیل سرورها می‌توان به قیمت پایین آن برای راه‌اندازی اشاره نمود.
همچنین پیش نیاز خاصی برای راه‌اندازی آن وجود ندارد. صرفا با خرید یک دامنه و پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌توانید از سرویس ایمیل سرور به صورت وب میل استفاده کنید.
علاوه بر دسترسی به صورت وب میل امکان اتصال به نرم افزار Outlook نیز وجود دارد. به این صورت که از طریق پروتکل POP3 یا IMAP با وارد نمودن اطلاعات مربوط به اکانت ایمیل خود می‌توانید به صندوق پستی خود مراجعه نموده و اقدام به ارسال و دریافت ایمیل کنید.
معمولاً تعداد اکانت‌هایی که می‌توانید در وب‌میل‌ها ایجاد کنید محدودیت دارد و در صورت نیاز به تعداد اکانت بیشتر باید هزینه جداگانه پرداخت کنید.
همچنین از لحاظ فضا نیز محدودیت دارید، چون ایمیل سرور شما در فضایی اجاره شده در سرورهای شرکت ارائه دهنده ایمیل سرور قرار می‌گیرد، پس این فضا محدود به نوع قرارداد شما می‌باشد. برای مثال فرض کنید که دارای 1 گیگابایت فضای اجاره‌ای در هاست خود هستید. پس اگر این فضا به اتمام برسد یا باید ایمیل‌های قبلی خود را حذف کنید یا اینکه اقدام به افزایش حجم فضای هاست خود نمائید.
در صورت عدم پرداخت هزینه‌های سالیانه دسترسی شما به وب میل قطع خواهد شد.

احراز هویت را برای ارتباطات داخلی و خارجی کاربران در سازمانتان فراهم کنید.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت پردیس میل محفوظ می‌باشد.